Przeskocz do treści

Drugi tydzień projektu

"Być samodzielnym – mieszkania treningowe” – to projekt, którego realizację rozpoczęliśmy 09.09.2023r.
W minioną sobotę po raz drugi uczestniczący w projekcie pod opieką instruktorów ćwiczyli swoje zdolności i umiejętności radzenia sobie w realnych sytuacjach życia codziennego. Uczestnicy wykonywali typowe czynności, związane z samodzielnym funkcjonowaniem, w mieszkaniu treningowym: sporządzili listę niezbędnych produktów do kupienia, dokonali zakupów i przygotowali samodzielnie dwa posiłki – śniadanie i obiad. Po posiłkach oczywiście posprzątali mieszkania i zrobili pranie.
Kolejna sobota w mieszkaniach minął bardzo pracowicie, a po reakcji uczestników widać, że samodzielna praca podczas treningu sprawia im mnóstwo radości i satysfakcji.
Projekt w całości sfinansowało Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce, między innymi dzięki 1,5% podatku, który można przekazywać na organizacje pożytku publicznego. Projekt potrwa dwa miesiące, a jego głównym celem jest rozwinięcie zdolności wypracowanych w pracowniach Warsztatu Terapii Zajęciowej, a które mogą przydać się w samodzielnym życiu. Treningi mogliśmy zrealizować, dzięki temu , że Warsztat posiada trzy mieszkania w pełni wyposażone i przystosowane do ćwiczenia samodzielności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *