Przeskocz do treści

O nas

Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce to organizacja pozarządowa, która zajmuje się osobami z niepełnosprawnościami, od lat dziecięcych po dorosłe życie, kiedy wygasa już obowiązek edukacyjny.

Właśnie dla tych dorosłych osób, Stowarzyszenie prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej. To placówka, gdzie odbywa się szeroko rozumiana rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami.

Warsztat jest prowadzony przez Stowarzyszenie od 2004 roku. Ma swoją
siedzibę na ul. Bałtyckiej 45.

Zajęcia terapeutyczne pozwalają naszym uczestnikom odnajdować się często w trudnym dla nich świecie. Pomagają im komunikować się mimo trudności w komunikowaniu, wyrażać emocje w przeróżny sposób, nie tylko werbalny. Cieszyć się własnymi talentami, pokazywać je światu i być dumnym artystą, twórcą, pracownikiem. Otwierać coraz to nowe okna na świat, który czasami nie jest jeszcze gotowy na spotkania z nimi. Być najwspanialszymi córkami i synami dającymi radość swoim rodzicom i bliskim. Robić milowe kroki do świata, w którym jest praca, czas na zabawę i odpoczynek, poczucie bycia ważnym i choć w części odpowiedzialnym za swoją przyszłość.

W warsztacie jesteśmy przewodnikami i przyjaciółmi dla każdego
potrzebującego wsparcia.