Przeskocz do treści

Pracownia ceramiczna

Instruktor Magdalena Giżyńska

Pracownia ceramiczna wyposażona jest w profesjonalny sprzęt, materiały i narzędzia. Pozwala nam to na realizację naszych pomysłów i rozwijanie umiejętności. Pracując różnymi technikami wykonujemy ozdoby (serduszka, anioły, lampiony, ryby, koty, sowy, konie itp.) oraz przedmioty użytkowe, np. kubki, filiżanki, miski, talerze, patery, wazony, a nawet zegary (z gwarancją oczywiście😊). Nasze prace są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. U nas nie kupicie dwóch identycznych rzeczy….
Czy to nie jest piękne😊? Wszystko, co tu powstaje zawiera cząstkę naszego serca, a często ma też swoją historię, jak na przykład postać babci Irenki, staruszki która zawsze chodzi o lasce, w chustce i ulubionym fartuchu, czy też Pulpet Obżartus - krasnal, do którego powstania przyczyniła się maskotka z galerii pewnego sklepu. Praca w glinie jest bardzo przyjemna chociaż wymaga też często dużo wysiłku, skupienia, precyzji. Nasze zajęcia uczą cierpliwości, ale także, współpracy, uczynności i wrażliwości na potrzeby innych.
Lubimy ze sobą przebywać… razem żartować, pracować, wychodzić na zakupy (w ramach treningu ekonomicznego) i korzystać z możliwości relaksu takich jak dyskoteka, wyjście do kina czy na „małe co nieco”.
Z pozdrowieniami
Ceramiczni 😊