Przeskocz do treści

Wycieczka do Krakowa

Naszą przygodę w Krakowie 🎠zaczęliśmy od spaceru po tłocznym i gwarnym Starym Mieście, które kryje w sobie liczne skarby architektury, bogactwa historii, tradycji i kultury. I tak doszliśmy do pierwszego przystanku Żywego Muzeum Obwarzanka. Tam poznaliśmy przepis na słynne Krakowskie obwarzanki i własnoręcznie je zrobiliśmy.
Drugi dzień rozpoczęliśmy spacerem po Rynku Głównym i Sukiennicach, gdzie zakupiliśmy pierwsze pamiątki. Wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, pomachaliśmy hejnaliście 👮‍♂️🎺 i poszliśmy urokliwymi uliczkami Starego Miasta na Bulwary Wiślane. Tam wsiedliśmy na statek 🛥 i z rzeki Wisły podziwialiśmy Wawel oraz inne zabytki i panoramę Krakowa. Po rejsie przyszedł czas na zwiedzanie Wawelu. Odwiedziliśmy Katedrę Wawelską, która w podziemiach skrywa Groby Królewskie królów, książąt oraz bohaterów narodowych naszego kraju. Kilkoro śmiałków weszło na wieżę z Dzwonem Zygmunta i mogli dotknąć jego serca. Wieczorem nie zabrakło nocnego spaceru po Krakowskim Starym Mieście.
Ostatni dzień wycieczki to wizyta w Kościele Mariackim, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu słynnego Ołtarza Wita Stwosza. Część z nas weszła na Wieżę Mariacką, by zachwycić się z góry panoramą Krakowa. To z tej wieży co godzinę rozbrzmiewa hejnał mariacki. My mieliśmy okazję porozmawiać z hejnalistą, a nawet zrobiliśmy sobie z nim zdjęcie.
Zmęczeni 😅, ale zadowoleni i szczęśliwi 🙂🙃😉wróciliśmy do Olsztyna. 🚂🚄
Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *