Przeskocz do treści

Wycieczka do Łodzi

W środę 27 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Łodzi, gdzie zwiedziliśmy trzy muzea. Pierwszym z nich było Muzeum Włókiennictwa, które mieści się w Białej Fabryce Geyera. Jest to największe muzeum w Europie poświęcone włókiennictwu i historii tkactwa. Mieliśmy okazję zobaczyć maszyny parowe, tkaniny i sploty oraz stroje z XIX i XX wieku. Ciekawostką są XIX wieczne domki tkaczy z drewnianym kościołem. Zachwyciła nas też wystawa Miasto-Moda, która przedstawiała stroje Mody Polskiej.
Drugą atrakcją było Muzeum Kinomatografii, jedyne takie muzeum w Polsce. Powstało w 1976r. W swoim zbiorze ma ponad 50 000 eksponatów z różnych dziedzin i historii kina. W muzeum znajduje się około tysiąca filmów na taśmach celuloidowychi video. Mogliśmy interaktywnie uczestniczyć w bajkowych pokojach.
Ostatnią atrakcją było pierwsze w Polsce muzeum światła, które otworzyło nam oczy i umysły do zobaczenia sztuki nowoczesnej w interaktywnym wydaniu. Zabawa światłem i przestrzenią, kręcenie filmów z kosmosu oraz robienie profesjonalnych sesji zdjęciowych jest tam możliwe w różnych sceneriach. Nawet na głowie i na Księżycu. Można się również zrelaksować przy stołach ze starodawnymi grami video.
Dobry humor nie opuszczał nas podczas zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *