Przeskocz do treści

Koncert wiolonczelowy

26 marca mieliśmy okazję wziąć udział we wspaniałym koncercie wiolonczelowym grupy "Cellofuny".
Cellofuny to istniejąca od 2013 roku grupa wiolonczel składająca się z uczniów klas szkół muzycznych. Cellofuny powstały z inicjatywy Pawła Panasiuka.
Celem grupy jest szeroko rozumiana popularyzacja wiolonczeli, a także doskonalenie umiejętności wspólnego grania i ukazywanie wiolonczeli w kontekście różnych stylów muzycznych. Rozwój i poszerzanie kontaktów międzyszkolnych i międzynarodowych. Nawiązywanie współpracy, której efektem mogłaby być wymiana kulturalna. Do tej pory zespół regularnie występował w Olsztynie i okolicach, jak również w innych miastach Polski. Mają też na swoim koncie występy zagraniczne: Helsinki, Paryż. Program składa się z wyboru ciekawych i efektownych utworów od klasyki po muzykę popularną na różne obsady wiolonczel z fortepianem. Oprócz oryginalnych utworów są też opracowania i aranżacje. Do kilku utworów dołączona jest partia wokalna.
Mogliśmy wysłuchać utworów klasycznych w nowych opracowaniach, muzyki filmowej, tematów z bajek, utworów polskich kompozytorów oraz hitów muzyki pop, rok i jezz.
Dziękujemy za niesamowite wrażenia, niezapomniane doznania myzyczne i świetną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *