Przeskocz do treści

Marzenie mam …Wielka gala w Teatrze Jaracza

Wśród aktorów Integracyjnego Teatru Tańca AUTentycZni My znaleźli się m.in.: Beata, Kuba, Szymon, Adam
oraz dwóch Michałów - to nasi koledzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy wzięli udział w wyjątkowym spektaklu "Marzenie mam ". W rytm przebojów Abby zabrali widzów w magiczną wycieczkę do Grecji. W kulminacyjnym momencie spektaklu pojawili się na scenie razem z… rodzicami i rodzeństwem, by wspólnie zatańczyć do przeboju "Mamma mia". Niesamowity spektakl w wykonaniu ludzi z niepełnosprawnościami poruszył publiczność do głębi. Owacjom na stojąco nie było końca. Do spektaklu przygotowywali się przez 8 miesięcy.
Gratulujemy naszym kolegom

Po spektaklu były podziękowania. Zarząd Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce postanowił podziękować najbardziej zaangażowanym przyjaciołom dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i wyróżnić ich statuetkami Wyjątkowego Serca. "Chcemy uhonorować ludzi, bez których sukces byłby niemożliwy, dziękujemy za wsparcie, empatię, cierpliwość" - mówiła Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. Statuetki z rąk zarządu SWS wczoraj otrzymali Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna, zespół Enej, zespół Czerwony Tulipan, Urszula Przekwas i Jerzy Michno, współzałożyciele szkoły oraz Iwona Pavlovic.

Integracyjny Teatr Tańca AUTentycZni My powstał w 2011 roku w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. W ich sztuce nie ma słów, jedyne formy ekspresji to improwizacja ruchowa, gesty oraz taniec.W teatrze występuje 14 artystów z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi w wieku 12 - 27 lat. To uczniowie ZPE i absolwenci szkoły, obecnie uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Instruktorkami teatru są: Anna Wangin, Magdalena Bielicka i Beata Malko. Aktorzy z niepełnosprawnościami po raz drugi zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie teatrów szkolnych Telewizji Polskiej SA. Udowodnili w ten sposób, że w sztuce nie ma barier, a każdego z nas
stać na spełnienie marzeń.
Zdjęcia: Jakub Obarek/Studio Gravite

1 myśl na “Marzenie mam …Wielka gala w Teatrze Jaracza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *