Przeskocz do treści

Zaproszenie na wystawę

Nasza koleżanka Natalia z pracowni rękodzieła artystycznego została jedną z bohaterek wystawy „Niezwykła Codzienność”, którą będzie można oglądać od 6 grudnia w Radiu Olsztyn. Natalia zaprasza na wernisaż tej wystawy o godz.17.00. Projekt fotografów Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”, realizowany był od marca do listopada 2019 r. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Dariusz Poniewozik – psychoterapeuta, fotograf i wieloletni członek Stowarzyszenia. Projekt wykonali członkowie Blura z serca zaangażowani w przedsięwzięcie, bez względu na to, czy fotografują jedynie z pasji, czy też zawodowo.
Bohaterami wystawy, przedstawiającej cykl portretów z życia, są osoby niepełnosprawne mieszkające w Olsztynie i okolicach. Zgodnie z podstawowym założeniem akcji zgłaszały się one do projektu z własnej inicjatywy. Łącznie zgłosiło się 19 osób w różnym wieku, z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a co za tym idzie, innymi problemami.
Cel kampanii to ukazanie, że osoby niepełnosprawne żyją pełnią życia, realizują pasje, pracują zawodowo, przełamują bariery – nie tylko te związane z nieprzystosowaniem świata zewnętrznego, ale również wewnętrzne, z którymi walka bywa najtrudniejsza. Fotografowie Stowarzyszenia Blur realizowali projekt nieodpłatnie, w czasie wolnym od pracy, wykorzystując własny sprzęt i wiedzę. Aby powstały cykle fotografii, każdy z autorów spotykał się wielokrotnie ze swoim bohaterem, nie tylko aby robić zdjęcia, ale żeby lepiej się poznać, przełamać lody, dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem, zaprzyjaźnić. Na kanwie tych spotkań powstały zdjęcia – opowieści o życiu, codzienności i pasjach osób biorących udział w akcji, ale również relacje, więzi i wiele ciepłych uczuć. Każdy niepełnosprawny pracował z innym fotografem Stowarzyszenia. Fotograf, towarzysząc osobie niepełnosprawnej podczas codziennych zadań, rejestrował jej życie w formie zdjęć. „Portrety z życia” to cykle subiektywne, opowiadające o życiu ich bohaterów widzianym okiem portrecistów. Każdy cykl jest inny, bo każdy z fotografów dostrzegł istotę gdzie indziej. Naszą koleżankę Natalię fotografował Michał Janiak, który tak o sobie pisze: – jestem fotografem z zamiłowania. Swoją przygodę z tą sztuką zacząłem wiele lat temu od robienia harcerskich reportaży. Obecnie aparat zabieram w te duże jak i małe, codzienne podróże. Moje fotograficzne zainteresowania są jednak szerokie. Portretuję ludzi w wąskich uliczkach czy na pustych szlakach, a ostatnimi czasy fotografuję również przyrodę, w szczególności ptaki.
Zapraszamy w imieniu Natalii na wernisaż 6 grudnia o godz. 17.00 do Radia Olsztyn ul.Radiowa 24.
Więcej informacji:
www.niezwyklacodziennosc.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *