Przeskocz do treści

Nasz nowy warsztat

uroczyste otwarcie WTZ Olsztyn Bałtycka 45
autor zdjęcia Marcin Kierul

Dla wielu osób niepełnosprawnych życie codzienne jest bardzo trudnym doświadczeniem, pełnym bardzo często traumatycznych oraz bolesnych przeżyć niekiedy już od najwcześniejszych lat życia. Największym problemem wielu osób, szczególnie z dysfunkcją narządu ruchu jest samo wydostanie się z czterech ścian domów lub mieszkań, które bardzo często nie są przystosowane do potrzeb takich ludzi, szczególnie na wsiach i małych miastach. Jestem mieszkańcem Olsztyna i co prawda w mojej miejscowości również jest mnóstwo osób potrzebujących różnorakiej pomocy terapeutycznej, to jednak jest kilka takichplacówek gdzie osoby takie jak ja mogą uzyskać odpowiednią pomoc. Jednym z taki miejsc jest Warsztat Terapii Zajęciowej przy ulicy Bałtyckiej 45 w Olsztynie. Przez pięć dni w tygodniu uczestniczmy w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów w ponad trzynastu pracowniach tematycznych. Przez ostatnie kilka lat budynek, w którym mieści się nasza placówka poddany był gruntownej rewitalizacji. Zmiany te pozytywnie wpłyną na rozwój naszej warsztatowej społeczności. Pracownie zostały przygotowane z myślą o poszerzaniu naszych umiejętności. 24 września naszą społeczność czekało historyczne wydarzenie - uroczyste przecięcie wstęgi w naszym nowym warsztatowym obiekcie.

  • Wielokrotnie rozmawialiśmy o konieczności modernizacji tego obiektu - przypomniał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, który zaszczycił nas swoją obecnością. - Ale na tym się nie skończyło, bo cały czas, krok po kroku zmierzaliśmy do realizacji tego zadania. Teraz możemy cieszyć się odnowionym budynkiem, w którym bezpiecznie mogą przebywać, realizować zajęcia, rehabilitować się osoby, którym takie wsparcie jest niezwykle potrzebne.
  • Wiele osób zostawiło cząstkę serca pracując przy tym projekcie - mówiła przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, Wanda Agnieszka Jabłońska. - Ten budynek jest dla nas niezwykle istotnym miejscem. To tu wiele osób znajduje swój drugi, a często nawet pierwszy dom. To wszystko zostało zrobione, by służyć potrzebującym jak najlepiej.
  • Jesteśmy tu szczęśliwi, to naprawdę godne miejsce - przyznała przedstawicielka rodziców podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Urszula Przekwas. - Możemy spędzać czas w samym obiekcie, ale mamy także do dyspozycji świetne otoczenie. Olsztyn jeszcze nigdy nie wyglądał tak pięknie, a ten odnowiony budynek jest kolejnym niezwykłym miejscem.
    Piotr Bogdański – uczestnik WTZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *