Przeskocz do treści

Aktualności

Chyba byliśmy grzeczni….

 

Magia Świąt zapanowała już w naszym Warsztacie. I ci mali i ci więksi z niecierpliwością czekają cały rok na odwiedziny Świętego Mikołaja. My wspólnymi siłami zawołaliśmy: Mikołaju, Mikołaju i on zjawił się z ogromnym workiem prezentów.

Była moc uśmiechów, radości i szczęścia – a wszystko to za sprawą wierszy i piosenek, które musieliśmy wykonać, by od Mikołaja z białą, długą brodą i jego wiernych pomocników otrzymać prezenty. Każdy dostał słodki upominek i mógł porozmawiać z zimowym dziadkiem, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

A jak to wyglądało? Zobaczcie sami w galerii zdjęć.

 

Obroniliśmy tytuł

 

 Wspaniały sukces naszych pływaków ! W tym roku również zawody pływackie w Dobrym Mieście przyniosły nam najwyższe miejsce na podium w konkurencjach drużynowych. Pokonaliśmy trzy drużyny z Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrkowie, Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach, gospodarzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście. Zmierzyliśmy się ze sobą w takich konkurencjach jak: sztafeta, sztafeta ringo, wyławianie skarbów z dna basenu, mecz piłki wodnej.

Na podium stanęliśmy również w konkurencjach indywidualnych : II i III miejsce należały do nich – drugi był Jakub Szałkowski. a trzeci był Marcin Preweda. Nasi zawodnicy kolejny raz pokazali, że są we wspaniałej formie, a zawody sprawiają im ogromną radość. Ciężka praca jaką wykonują na cotygodniowych treningach na basenie przynosi efekty. Dziękujemy Dobre Miasto, że i w tym roku mieliśmy okazję wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Bal Andrzejkowy w Medyku

 

Jak co roku w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi, zorganizowano dla nas huczną zabawę Andrzejkową. W balu w „Medyku” udział wzięli także podopieczni dps-ów w Grazymach i Jezioranach.

W „Medyku” uczą się m.in. terapeuci, których miejscem przyszłej pracy będą przede wszystkim warsztaty terapii zajęciowej czy domy pomocy społecznej. To właśnie przyszli terapeuci przygotowują scenariusz balu i zajmują się jego organizacją.

Zajęcie podczas balu mieli też uczniowie zdobywający wykształcenie na kierunku technik usług kosmetycznych.  Malowanie twarzy cieszyło się wielkim powodzeniem wśród uczestników balu. Mieliśmy także do dyspozycji bufet z napojami, kanapkami oraz przekąskami. Nieodłącznym elementem zabawy były stanowiska z wróżbami, a nad bezpieczeństwem uczestników balu czuwali ratownicy medyczni. 

Oprócz pląsów na parkiecie szkolnej sali sportowej do przebojowej muzyki, nie zabrakło też andrzejkowych wróżb i konkursów z nagrodami. Królem balu został Adrian, a najaktywniejszą terapeutką na parkiecie została pani Ela z naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

 

Bardzo dziękujemy organizatorom i za rok chętnie do Was wrócimy.

Wizyta w papugarni

W papugarni czekało na nas prawie 50 kolorowych papug. Rudosterki – malutkie papugi, kakadu różowe – endemiczny gatunek, pochodzący z Australii czy Lora wielka , a także barwinki, amazonki, ary zielonoskrzydłe czy ary araraun.

Podczas naszej wizyty dowiedzieliśmy się między innymi:  dlaczego papugi mają duży dziób, po co im kolorowe pióra i dlaczego mówi się „papużki nierozłączki”. Oprócz obserwowania tych kolorowych ptaków mogliśmy je także nakarmić różnymi ziarnami i pogłaskać. Jak można zauważyć na zdjęciach, niektórym papugi jadły nawet z ręki. Okazało się, że to wielkie łasuchy. Najchętniej jednak siadały nam na ramieniu i zaglądały do uszu. Koleżanki błyszczącą biżuterię musiały schować, bo papugi chętnie za nią ciągnęły. Papugi to bardzo spostrzegawcze i mądre zwierzęta. Obserwowanie ich to była ogromna przyjemność.

Nowa strona WTZ

Z radością oraz nieukrywaną satysfakcją pragniemy zaprosić w imieniu całej naszej warsztatowej rodzinki wszystkich Państwa do odwiedzenia naszej zupełnie nowej strony internetowej. W naszym serwisie goście odwiedzający nas zapoznają się m.in. z zasadami, na jakich działa nasza placówka. Będą mogli przeczytać ciekawe

i inspirujące artykuły pisane przez naszych kolegów, koleżanki oraz instruktorów dotyczące imprez i wydarzeń, w których bierzemy lub będziemy brać udział.
W naszych tekstach będziemy starać się Państwa zapoznać z życiem codziennym naszego warsztatu ciekawostkami z poszczególnych pracowni oraz problemami, przed jakimi stają, na co dzień osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.
Na naszym portalu otrzymają państwo również możliwość pisania komentarzy kontaktu z nami oraz kilku innych ciekawych funkcji. Mamy nadzieję, że treści zawarte na nasze stronie jeszcze bardziej przybliżą wszystkim odwiedzającym naszą małą warsztatową społeczność a komentarze stanowić będą dla nas pozytywny bodziec do dalszego rozwoju i pracy. Pozdrawiamy

Piotr Bogdański